“Dziękuję, że jesteś mamą”


26 maja obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Matki. To wspaniała okazja, żeby podziękować wszystkim mamom za ich miłość, wsparcie, opiekę, wychowanie i poświęcenie dla najbliższych.  W tym dniu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta licznie przyłączyły się do akcji „Dziękuję, że jesteś mamą”. W różnych punktach Częstochowy (Plac Biegańskiego, “Kwadraty”, Wały Dwernickiego, Promenada, C.H. Jagiellończycy, Stare Miasto) dzieci i młodzież obdarowują kwiatami i własnoręcznie wykonanymi sercami wszystkie spotkane mamy.

Podsumowaniem dzisiejszego wydarzenia będzie wieczorny Apel Jasnogórski, ze szczególną modlitwą kierowaną do Matki Bożej, w intencji wszystkich mam.

Pomysłodawcą akcji jest siostra Milena ze Zgromadzenia św. Józefa w Częstochowie, która dzięki wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Zespołu Szkół Technicznych, zaangażowała do udziału w niej liczne przedszkola i szkoły.

Serdeczne podziękowania dla Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, 65 placówek oświatowych,  licznych stowarzyszeń i fundacji biorących udział w dzisiejszym wydarzeniu: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, młodzież oazowa, Wolontariusze Akcji Katolickiej i Fundacji Jana Pawła II dla Życia i Rodziny, harcerze, młodzież z Parafii św. Józefa, Stowarzyszenie Wiernych „Pielgrzymi Niepokalanej”, drukarnia „Garmond” i Fundacja św. Barbary.