Dekorowanie choinek i bożonarodzeniowej szopki na Placu Biegańskiego


12 grudnia uczniowie ZST i przedszkolaki dekorowali wraz z siostrą Mileną ze Zgromadzenia sióstr św. Józefa choinki i bożonarodzeniową szopkę na Placu Biegańskiego. Stało się to już naszą szkolną tradycją i okazją do wspólnego przygotowywania się do Świąt. W naszym wydarzeniu wziął także udział Rafał Piotrowski, Naczelnik Wydziału Edukacji.

Tegoroczna bożonarodzeniowa tradycja odbywała się jednak w innej formule niż w latach poprzednich, gdyż była częścią większego projektu edukacyjnego “Kolory Wiosny”, skierowanego do częstochowskich przedszkoli. Przedszkola w ramach projektu otrzymały wcześniej drzewko iglaste, posadziły je obok swoich budynków i pięknie przyozdobiły. 6 grudnia komisja konkursowa odwiedziła częstochowskie przedszkola i oceniła udekorowane choinki, biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, estetykę wykonanych ozdób, oryginalność pomysłu, stopień trudności wybranej techniki plastycznej i nawiązanie do tematyki świątecznej. Projekt realizowany był dzięki wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy, jego pomysłodawcą był Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Rafał Piotrowski, a koordynatorem Zespół Szkół Technicznych.

Jak co roku do udziału w naszej akcji licznie przyłączyły się częstochowskie przedszkola. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody książkowe. Nagrodę główną otrzymały trzy najlepsze placówki, które udekorowały wraz z siostra Mileną choinki i bożonarodzeniową szopkę. Przedszkola nagrodzone w “Konkursie na dekorację choinki świątecznej” w ramach projektu “Kolory wiosny 2023”:

Wyróżnienia: Miejskie Przedszkole nr 12 im. Ireny Szewińskiej i Miejskie Przedszkole nr 41

III miejsce ex aequo: Miejskie Przedszkole nr 13 im. Krecika i Miejskie Przedszkole nr 6

II miejsce : Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 5 w Częstochowie

I miejsce ; Miejskie Przedszkole nr 37

 

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wydarzeniu.