Dąb od Związku Piłsudczyków RP – Oddział w Częstochowie


11 czerwca 2024 na szkolnym patio podczas pikniku ekologicznego w towarzystwie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych nastąpiło posadzenie dębu wyhodowanego z żołędzia przywiezionego z Zułowa – miejsca urodzenia Józefa Piłsudskiego. Zespół Szkół Technicznych będąc szkołą pielęgnującą tradycję i dbająca o edukację historyczną swych uczniów, z radością i dumą otrzymał z rąk Tomasza Szczygłowskiego –  prezesa częstochowskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej sadzonkę dębu. Posadzenie drzewa stało się okazją, aby przybliżyć w przystępny sposób postać Józefa Piłsudskiego dzieciom, które odwiedziły ZST. Ta mała sadzonka na naszym szkolnym patio, rosnąc, będzie przypominała nam o tak ważnych dla Marszałka i każdego Polaka wartościach jak ojczyzna i patriotyzm.