Częstochowscy bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919 – 1921


Upamiętniając 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej przypominamy wydarzenia wojny polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1921.

Pamiętamy o częstochowianach, którzy brali udział w największych epizodach militarnych tej wojny: wyprawie kijowskiej, Bitwie Warszawskiej, kontruderzeniu znad Wieprza, bitwie pod Komarowem i bitwie nad Niemnem.

18 października 1920r. strony konfliktu podpisały zawieszenie broni, tym samym kończąc działania na froncie wojennym.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie mieli okazję zwiedzić wystawę szkolną poświęconą bohaterskim częstochowianom walczącym w wojnie polsko – bolszewickiej. Uczniowie mogli zapoznać się z biogramami wybranych uczestników walk, związanych z ziemia częstochowską: ppłk Kazimierza Buslera, gen. dywizji Janusza Gąsiorowskiego, Kazimierza Mastalerza, ppłk Bronisława Panka.