Bożonarodzeniowy pokaz florystyczny


W dniu 6 listopada 2019 drugi rok z rzędu odbył się wyjazd na pokaz florystyczny do firmy Plastiflora w Zgierzu. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas architektury krajobrazu wraz z Panią Eweliną Sirek-Herbsztrejt. Kilku uczestników pokazu z poprzedniego roku bardzo chętnie wzięło udział w wycieczce również w tym roku, dla większości uczniów była to pierwsza okazja doświadczenia nowych wrażeń –  oglądania na żywo pokazu florystycznego oraz zwiedzania hurtowni dodatków florystycznych.

Pokaz pod tytułem „Winter Floral Wonderland Show” przygotowany przez utalentowane zagraniczne florystki: Annę Zalewską, Ksenię Shestakovą, Olgę Tabrisovą miał nieco inną formułę niż w zeszłym roku, ale typową dla pokazów florystycznych. Floryści z asystentami pracowali „za kulisami” ciężko przez 2 dni. Ich zadanie polegało na podszykowaniu prac florystycznych. Podczas pokazu na żywo mogliśmy wysłuchać jaką techniką, z użyciem jakich materiałów powstały dekoracje, mogliśmy obejrzeć jak wygląda praca florysty podczas tworzenia dzieła oraz podziwiać efekt końcowy kompozycji. Celem pokazu było wykorzystanie przy tworzeniu prac asortymentu hurtowni. Było to bardzo inspirujące doświadczenie, jak z kawałka papieru, foli, kokard można stworzyć piękną kryzę pod bukiet, choinkę, wianek, świąteczną dekorację stołu, komody, czy bukiet ślubny.

Mam nadzieję, że ten wyjazd poszerzył horyzonty naszym uczniom i zapalił ich do twórczej pracy na Boże Narodzenie, że od teraz spojrzą inaczej na papier, kokardę czy folię – nie jak na zwykły produkt, tylko jak na wspaniały materiał do tworzenia innowacyjnych wyrobów florystycznych.