CZAS NA AKTYWNOŚĆ


CZAS NA AKTYWNOŚĆ

CZAS NA #BEACTIVE

CZAS NA #ZSTACTIVE!!!

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Kampania ta ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czwarta edycja ETS odbyła się w dniach 23 – 30 września 2018 r. i zgłoszono w niej rekordową ilość 1010 różnych wydarzeń.

Przyłączenie się do akcji ETS było dla naszej szkoły rzeczą oczywistą. Nie musimy długo namawiać młodzieży na AKTYWNOŚĆ. W ramach lekcji wychowania fizycznego wychodzimy do Parku Jasnogórskiego na spacer z „kijkami”, korzystamy z lokalnych atrakcji, jak np. park trampolin, zajęcia w fitness clubach, szkołach tańca, wycieczki po Jurze, organizujemy rajdy rowerowe czy bierzemy udział w akcjach LATO i FERIE w mieście.

Nasze inicjatywy wzięły również udział w konkursie organizowanym przez MSiT #BeActive EDUKACJA. Jury konkursowe wyłoniło 11 zwycięzców oraz 10 wyróżnień. W nagrodę zwycięskie placówki otrzymują BON o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego.

Oto lista zwycięzców:

Powiatowy Zespół Szkół, Reda

Przedszkole nr 346, Warszawa

Szkoła Podstawowa, Rzeplin

Miejskie Przedszkole nr 34, Zielona Góra

Miejskie Przedszkole nr 39, Ruda Śląska

Szkoła Podstawowa nr 2, Pieńsk

LXIII Ogólnokształcące, Warszawa

Przedszkole Niepubliczne „Akademia Rozwoju”, Tomaszów Bolesławecki

Społeczna Szkoła Integracyjna nr 100, Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 3, Mysłowice

!!!!!Zespół Szkół Technicznych, Częstochowa !!!!!!!

Bardzo dziękujemy organizatorom za docenienie naszych starań i obiecujemy, że dobrze spożytkujemy te fundusze, byśmy byli  jeszcze bardziej aktywni „#BeActive”.

Przypomnijmy, że w ramach ETS:

25.09.2018 skorzystaliśmy z oferty FC Calypsoi, biorąc udział w innowacyjnych zajęciach fitness, tj. Fitt Ball, trampoliny czy joga oraz korzystaliśmy z nowoczesnej siłowni.

26.09.2018 wybraliśmy się wraz z dziećmi ze SP nr 14 na RAJD PIESZY do Parku Lisiniec.

Rajd miał również charakter niepodległościowy, ponieważ wzięło w nim udział blisko 100 osób w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

24.09 – 28.09.2018 zorganizowaliśmy dla młodzieży aktywne długie przerwy, podczas których przy dobrej pogodzie można było korzystać ze ścianki wspinaczkowej.