19 września


19 i 20 września 2020

            Miniony weekend uczestnicy projektu „Śladami bohaterów – losy polskich i ukraińskich żołnierzy w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej” spędzili na poznawaniu nowych miejsc, poszerzaniu swojej wiedzy, a także na pracy twórczej nad filmami, prezentacjami multimedialnymi i wizualizacjami, które tworzą w grze Minecraft.

             Na mapie miejsc, które uczniowie zwiedzili wirtualnie znalazł się Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie, a także warszawski Teatr Wielki Opera Narodowa. Młodzież skorzystała m.in. z multimedialnych zasobów wiedzy dostępnych na oficjalnej stronie internetowej pałacu, a także pokonała interdyscyplinarny spacer wirtualny „Być Wielkim”, który jest propozycją teatru.

Interesującym  punktem w tych dniach był też seans filmowy „Trudne braterstwo: historia sojuszu polsko-ukraińskiego” – film, który można obejrzeć zarówno w polskiej, jak i ukraińskiej wersji językowej pomógł uczestnikom projektu poznać wspólną historię dwóch narodów. Dodatkowym zadaniem, w którym młodzież będzie mogła się przy tej okazji wykazać jest napisanie recenzji filmowych.