18 maja 2026 odbyła się na Placu Daszyńskiego uroczystość uczczenia 106. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Jana Pawła II. W wydarzeniu wzięli udział: Pan Rafał Piotrowski, Główny Specjalista Wydziału Edukacji Pani Agnieszka Banasik, Ksiądz Jacek Marciniec, Proboszcz parafii św. Zygmunta, Siostra Milena Banach ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Całość wydarzenia poprowadziła uczennica naszej szkoły Maja z klasy 3TAK. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego oraz Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II zaprezentowali krótki program artystyczny oraz piękny taniec z biało-żółtymi szarfami. Delegacje ze szkół podstawowych i średnich złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym Papieża. Wartę honorową pełnili kadeci z klasy 3 OPW. Na koniec, przy akompaniamencie gitary, wszyscy zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.
